2017 m. Rugsėjo mėn. 22 d.

Pradedamas antras Grundtvig programos mokymosi partnerysčių projekto „Senjorai ir Jaunuoliai“ (G&G) mokymų etapas

2013-02-04

Pagrindinė projekto paskirtis -  padėti vyresnio amžiaus žmonėms įgyti kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir skatinti jų aktyvų dalyvavimą visuomeniniame gyvenime.

Lietuvoje šį projektą vykdo Vytauto Didžiojo universitetas.

Šiuo metu (nuo vasario 1 d. iki kovo 1 d.sudaromos naujos Jaunuolių ir Senjorų grupės, kurios dalyvaus kovo mėnesį vyksiančiuose mokymuose (išsmesnę informaciją apie mokymus rasite žemiau).

Taip pat projekto įgyvendinimo reikmėms laukiamos rėmėjų iniciatyos.

Susidomėjusius prašome kreiptis tel. nr. (8 37) 327 826. Kontaktinis asmuo: Vaida Butautaitė

Projekto idėja įgyvendinama 3 etapais:
1 etapas  - Jaunuolių* parengimas.

2013 m. kovo 7 d. planuojamas Jaunuolių (mokinių) supažindinimas su suaugusiųjų mokymo metodais ir Senjorų** mokymų turiniu. Mokymus veda Tutorius***. Mokymų trukmė – 1 diena.

2 etapas – Senjorų mokymai.
2013 m. kovo 14, 21 dienoms vyks mokymai Senjorams. 1 Senjorą mokys 1 Jaunuolis.  Universiteto kompiuterių klasėje (622 aud.) jie mokysis:
• prisijungti prie internetinės naršyklės ir naršyti internete;
• naudotis elektroniniu paštu, idant galėtų  virtualiai bendrauti su artimaisiais ir pažįstamais ;
• naudotis vietos įmonių siūlomomis elektroninėmis paslaugomis.
Mokymų trukmė – 2 dienos.

3 etapas – Senjorų savarankiška praktika kompiuterių klasėje.
Projekto metu, esant poreikiui, VDU suteiks galimybę Senjorams nemokamai naudotis kompiuterių klasėmis (kai jose nevyks kiti užsiėmimai). Senjorai turės priėjimą prie interaktyvios mokymosi medžiagos, esančios projekto internetinėje svetainėje.
Savarankiškos praktikos trukmė  - individuali, priklausanti nuo Senjorų mokymosi poreikių.

2013 m. kovo 28 d. mokymų dalyviams bus įteikti pažymėjimai.

*Jaunuoliai – 12-20 m. mokiniai ar studentai.

**Senjorai  - vyresni nei 55 m. amžiaus asmenys.

*Tutorius – VDU (Kaune)  atstovas.

Projektas finansuojamas Mokymosi visą gyvenimą programos lėšomis, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas